Psichologo darbas apima dvi pagrindines kryptis – psichikos sutrikimų diagnostiką ir psichologinį konsultavimą.

Naudodamas specifines diagnostines metodikas, psichologinius testus psichologas pagelbėja gydytojui psichiatrui tiksliai nustatant paciento sutrikimą. Esant poreikiui jis gali įvertinti paciento intelektą, mąstymą, nuotaiką, asmenybės ypatybes.

Psichologinis konsultavimas – tai  pagalba psichologinių krizių metu, išgyvenant skyrybas, netektis, santykių krizes, susiduriant su sunkumais darbe, kasdieniame gyvenime.      Psichologinio konsultavimo tikslas – padėti žmogui susigaudyti situacijoje, priimti efektyvų sprendimą, pamatyti ne vieną, o keletą pasirinkimų, išsiaiškinti  savo tikslus. Psichologas skatina klientą keisti savo elgesį, atrasti naujus tvarkymosi su sunkumais būdus.

Viena psichologo konsultacija trunka 45-50 min. Priklausomai nuo sunkumų prigimties ir sudėtingumo gali užtekti ir 3 konsultacijų, bet gali prireikti ir 10.

Psichologinis konsultavimas gali būti individualus, kai bendraujama su vienu asmeniu, ir poros ar šeimos konsultavimas, kuomet sprendžiamos poros arba šeimos santykių problemos.