Psichologas internetu

Psichologas internetu

Psichologo konsultacija internetu – tai galimybė gauti psichologinę pagalbą nuotoliniu būdu. Tai aktualiausia užsienyje gyvenantiems emigrantams, norintiems pasikonsultuoti su kitame mieste dirbančiu psichologu ar dėl kitų priežasčių gyvai bendrauti negalintiems asmenims. Psichologo konsultacijos internetu yra ne mažiau efektyvios nei vykstančios gyvai, tačiau turint abejonių, visada rekomenduojama pasikonsultuoti su savo psichologu.

Šiandien dauguma psichologų psichologinę pagalbą gali suteikti tiek nuotoliniu būdu, tiek gyvai. Todėl psichologas internetu nebėra išskirtinė paslauga, kurios paieškos galėtų užtrukti. Konsultacijos internetu dažniausiai vyksta Skype programėlės pagalba, tačiau esant reikalui su dauguma psichologų galima susitarti ir dėl alternatyvių bendravimo internetu būdų (Zoom, Messenger ar per kitas programėles). Dalis psichologų taip pat konsultuoja ir telefonu.

Kaip psichologas internetu gali jums padėti?

Kaip jau minėjome, psichologo konsultacijos internetu naudingiausios tuomet, kai neturima galimybių ar dėl kitų priežasčių nenorima atvykti į konsultaciją gyvai. Dėl ne mažesnio tokių konsultacijų efektyvumo lyginant jas su tomis, kurios vyksta psichologo kabinete, vis daugiau žmonių renkasi psichologinę pagalbą internetu, net ir turėdami galimybes atvykti į konsultaciją. Tokiu pat būdu gali konsultuoti ir vaikų psichologas, tačiau dėl konkretaus darbo su vaiku specifikos, dėl šios galimybės reikėtų pasikonsultuoti su specialistu.

Visais kitais atžvilgiais, psichologas internetu yra tiek pat naudingas ir gali padėti spręsti tas pačias problemas, kaip ir gyvai konsultuojantis specialistas. Psichologo konsultacijos padeda spręsti nerimo, streso, depresijos, panikos atakų, priklausomybės, tarpasmeninių santykių, pasitikėjimo savimi problemas. Jos taip pat padeda lengviau išgyventi krizes, ekstremalias streso situacijas ar kuomet reikia priimti svarbų sprendimą gyvenime. Tai – tik keli iš sunkumų, su kuriais padeda susitvarkyti psichologas internetu.

Kaip pasiruošti psichologo konsultacijai internetu?

Jei tai yra apskritai pirmoji jūsų konsultacija, būkite pasiruošę pristatyti ne tik savo sunkumus, bet ir platesnį savo gyvenimo kontekstą. Psichologas gali pasidomėti jūsų gyvenimu, darbu, santykiais su artimaisiais, draugais, kolegomis. Jums taip pat gali tekti atsakyti į klausimus apie savo šeimą, vaikystę, santykį su tėvais. Visa tai leis psichologui geriau suprasti jūsų sunkumus, jų kontekstą ir sąsajas su jūsų asmenybe bei gyvenimo kontekstu. Tai savo ruožtu leis psichologui parinkti efektyviausią psichologinės pagalbos formą.

Kalbant apie konkretesnį pasiruošimą konsultacijai nuotoliniu būdu, jums yra būtina pasirinkti tinkamą vietą bei pasirūpinti reikiama įranga. Įprastai psichologo kabineto erdvė užtikrina saugumo jausmą ir konfidencialumą. Tai nėra antraeiliai konsultacijos aspektai, bet pats psichologinio konsultavimo pagrindas: tik saugiai besijaučiantis klientas gali kalbėti visiškai atvirai. Konsultuojantis nuotoliniu būdu, savo saugumo pojūčiu jums reikės pasirūpinti patiems, todėl labai svarbu, kad pasirinktumėte tokią vietą, kurioje jaustumėtės saugiai ir galėtumėte kalbėti visiškai atvirai.

Taip pat svarbu pasirūpinti reikiama programine įranga (pvz. Skype programėle) ir interneto ryšiu. Jei konsultacija vyks ne per Skype programėlę, įsitikinkite, kad turite kitą programinę įrangą ir mokate ja naudotis.

Psichologo internetu paslaugų kaina ir apmokėjimas

Psichologo internetu teigiamų paslaugų įkainiai nesiskiria nuo tų, kurie yra taikomi konsultacijoms gyvai. Tačiau dėl galimų išimčių visada rekomenduojame pasikalbėti su savo psichologu.

Jei kreipiamasi dėl pirmos psichologo konsultacijos internetu, tuomet apmokėjimas bus būtinas dar iki sesijos internetu pradžios. Jei konsultacijoje ar psichoterapijoje dalyvaujate ne pirmą kartą, apmokėjimo tvarka vyks pagal susitarimą.

Kaip užsiregistruoti psichologo konsultacijai nuotoliniu būdu?

Pirmiausia, įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas psichologas teikia psichologines konsultacijas nuotoliniu būdu. Tuomet sekite registracijos nuorodas psichologo interneto svetainėje arba trečiosios šalies portale, jei registruojatės ne tiesiogiai. Dažniausiai užsiregistruoti galima šiais būdais:

  • užpildžius registracijos formą internetu;
  • nusiuntus užklausą el. paštu;
  • paskambinus telefonu.

Pirmais dviem atvejais psichologas jums paskambins ir patvirtins vizito registraciją.