11 Sau
Psichologija
128 views
Komentarų: 0

Kuo naudingas gali būti apsilankymas pas psichologą?

Apsilankymas pas psichologą, psichologo kabinetas

Žmonės gali turėti įvairių motyvacijų apsilankyti pas psichologą. Bet bendras, visus vienijantis tikslas visada yra noras pagerinti savo gyvenimo kokybę. Ar tai būtų bandymas atsikratyti priklausomybių ar valgymo sutrikimų, išsigydyti depresiją, ar bet kokia kita psichologinė ar emocinė problema, psichologas turi visus įrankius pagelbėti jums pasiekti geresnės gyvenimo kokybės ir emocinės būklės. Yra daug priežasčių, kodėl apsilankymas pas psichologą gali būti naudingas. Pabandykime pažiūrėti į keletą iš jų.

Saugi erdvė išsikalbėti

Psichologo kabinetas yra saugi erdvė išsikalbėti ir nebūti teisiamam ir kurioje yra garantuojamas konfidencialumas. Žinoti, kad jūsų besiklausantis žmogus yra profesionalas, kurio dalis darbo yra išklausyti paciento jo neteisiant, suteikia postūmį nevaržomai pasidalinti mintimis, kurios jus kankina, kad ir kokios jos bebūtų. Kartais net bandymas žodžiais išreikšti savo emocijas, jausmus ir pojūčius gali turėti tokią teigiamą įtaką, kurios net neįsivaizdavome. Be to, psichologas turi tiesioginį, profesinį interesą, kad jūsų psichologinė ir emocinė savijauta būtų kuo geresnė.

Vien galimybė išsikalbėti gali duoti teigiamą impulsą, tačiau profesionalios psichologo replikos gali duoti dar didesnį postūmį, kurio jūs negausite rašydami dienoraštį ar kalbėdami su artimu žmogumi. Būtent neturėjimas artimų santykių su psichologu yra tai, kas leidžia laisvai ir nevaržomai dalintis mintimis, patyrimais ir emociniais išgyvenimais.

Žvilgsnis į jūsų problemas iš nešališkos perspektyvos

Nesvarbu ar mūsų problemos kyla iš tarpasmeninių santykių su kitais žmonėmis, ar kitokio pobūdžio asmeninių nutikimų bei išgyvenimų, mums gali būti sunku atsiriboti ir į situaciją pažvelgti iš šono. Čia nešališka psichologo pozicija gali būti itin naudinga. Be to, psichologo perspektyva yra paremta klinikinės psichologijos mokslu ir jo asmenine patirtimi. Jei prie to pridėsime psichologo interesą į geresnė jūsų savijautą, galėsite jaustis garantuoti, kad psichologo siūloma perspektyva į jūsų problemas ir išsakomas mintis yra tikrai nešališka ir vedina geriausių interesų jūsų atžvilgiu.

Profesionali pagalba turint didelių psichologinių sutrikimų

Bet kokia psichologinė trauma, depresija, nerimo ar emociniai sutrikimai gali kliudyti mūsų kasdienybėje ir trukdyti pasiekti emocinę pilnatvę. Tai yra problemos, kurios ne visada yra gydomos vaistais, todėl psichiatro pagalbos gali neužtekti, jei norima pasiekti pilnatvę. Dažnai net šiuos sutrikimus gydant vaistais, psichiatras ar kitas specialistas vis tiek gali rekomenduoti psichologo konsultacijas ar psichoterapiją, kaip papildomą priemonę šiems sutrikimams gydyti.

Psichologas padeda identifikuoti iš kur kyla problema ir pataria, kaip galima ją spręsti. Mums patiems gali būti sunku tiksliai identifikuoti savo problemų ištakas būtent todėl, kad jos slypi mūsų pasąmonėje, vaikystėje, santykyje su mūsų tėvais. Psichologas, remdamasis savo mokslinėmis žiniomis, patirtimi ir moksliniais tyrimais grįstais metodais, gali mums padėti padaryti tai, ko negalėtume padaryti vieni.

Profesionali pagalba kovojant su įtampa, stresu, nerimu

Psichologas gali būti naudingas ne tik turint didelių psichologinių sutrikimų, bet ir kenčiant dėl smulkesnių problemų, kurios vis tiek neigiamai paveikia bendrą savijautą ir neleidžia jaustis laimingais. Paprasta įtampa, stresas ar nerimas dažnai yra tie dalykai, kurie yra didelis trukdis mūsų kasdienybėje. Mes galima tiksliai žinoti, kas tai sukelia, todėl kapstymasis po pasąmonę gali būti nereikalingas, tačiau nepaisant to, mums vis tiek gali būti reikalinga pagalba sprendžiant net ir tokias, atrodytų paprastas problemas.

Psichologas gali padėti nusiraminti, geriau reaguoti į stresą ar įtampą keliančias situacijas, suteikti daugiau pasitikėjimo. Tai ne visada yra kažkas, ką mes galime padaryti patys, pavieniui, bet su profesionalo pagalba, tai tampa realu.

Geresnė psichinė sveikata

Įprasta pas psichologą apsilankyti ir neturint akivaizdžių nusiskundimų, bet viso labo norint geriau save pažinti ar geriau susivokti konkrečioje gyvenimo situacijoje. Tai gali būti įvykęs ar dar tik įvyksiantis įvykis gyvenime ar ramybės neduodantis charakterio ar asmenybės bruožas – psichologas gali suteikti įrankius geriau susivokti situacijoje ir geriau save pažinti.

Geresni santykiai su žmonėmis

Savo asmenybės bei charakterio mes nesirenkame. Jis susiformuoja mūsų gyvenimo eigoje. Kažkuriuo gyvenimo mes galime pastebėti, kad ne viskas su mūsų charakteriu ar asmenybe yra gerai: galbūt kažkurie bruožai trukdo vystyti santykius su žmonėmis. Galbūt per greitai supykstame, galbūt bijome įsipareigojimų. Daug dalykų gali kliudyti mūsų santykiuose su žmonėmis.

Pakeisti charakterio ar asmenybės bruožus gali būti labai sudėtinga. Net ne visada galime pajėgti užčiuopti problemos šaknis. Psichologai yra apmokyti analizuoti asmenybes ir charakterius, tiksliai įvardinti probleminius bruožus, jų ištakas bei atitinkamai juos koreguoti. Tai gali padėti tvirtus pamatus geresniems santykiams su kitais žmonėmis, o taip pat ir bendrai pagerinti mūsų gyvenimo kokybę.

03Geg

Psichoterapija

Susidūrus su psichologinėmis, emocinėmis, elgesio ar kitomis psichinėmis problemomis, dažniausi psichologinėmis pagalbos pasirinkimai yra du: psichologo konsultacija arba psichoterapija. Abi jos ...
Continue Reading
12Bal

Psichologija

Psichologija yra mokslinė disciplina, kuri siekia geriau suvokti ir paaiškinti psichinius reiškinius ir žmogaus elgesį. Psichologas, priklausomai nuo kvalifikacijos, gali analizuoti tiek ...
Continue Reading

Parašykite komentarą